RC0402FR-07562KL
MFR.Part #
RC0402FR-07562KL
JLCPCB Part #
C273337
Description
-55℃~+155℃ 50V 562kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS