RC0402FR-0737K4P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402FR-0737K4P
JLCPCB Part #
C7273268
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 37.4kΩ 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS