RC0402FR-0736KL
MFR.Part #
RC0402FR-0736KL
JLCPCB Part #
C137999
Description
-55℃~+155℃ 36kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS