RC0402FR-071K02L
MFR.Part #
RC0402FR-071K02L
JLCPCB Part #
C163485
Description
-55℃~+155℃ 1.02kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS