RC0402FR-07162KL
MFR.Part #
RC0402FR-07162KL
JLCPCB Part #
C185462
Description
-55℃~+155℃ 162kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS