RC0402DR-07887KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402DR-07887KL
JLCPCB Part #
C7273999
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 63mW 887kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS