RC0402DR-0782RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402DR-0782RL
JLCPCB Part #
C471794
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 82Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS