RC0402DR-0743RL
MFR.Part #
RC0402DR-0743RL
JLCPCB Part #
C4063228
Description
-55℃~+155℃ 43Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS