RC0201JR-0716KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0201JR-0716KL
JLCPCB Part #
C295835
Package
0201
Description
-55℃~+125℃ 16kΩ 25V 50mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS