RC0201FR-076K98L
MFR.Part #
RC0201FR-076K98L
JLCPCB Part #
C474791
Description
-55℃~+125℃ 25V 50mW 6.98kΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS