PE0805JRF7W0R047L
MFR.Part #
PE0805JRF7W0R047L
JLCPCB Part #
C1700356
Description
250mW 47mΩ Metal Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS