PE0805DRF470R039L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0805DRF470R039L
JLCPCB Part #
C4084819
Description
39mΩ 500mW Metal Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS