PE0805JRE070R015Z
MFR.Part #
PE0805JRE070R015Z
JLCPCB Part #
C5824512
Description
125mW 15mΩ Metal Film Resistor ±5% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS