FMP100FTF52-8R66
MFR.Part #
FMP100FTF52-8R66
JLCPCB Part #
C20160241
Description
-55℃~+155℃ 1W 8.66Ω Metal Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ Plugin,D2.4xL6.3mm Through Hole Resistors ROHS