AF0402JR-0736RL
MFR.Part #
AF0402JR-0736RL
JLCPCB Part #
C144061
Description
-55℃~+155℃ 36Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS