AF0402FR-0736K5L
MFR.Part #
AF0402FR-0736K5L
JLCPCB Part #
C2098133
Description
-55℃~+155℃ 36.5kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS