AC0805JR-0736KL
MFR.Part #
AC0805JR-0736KL
JLCPCB Part #
C229194
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 36kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS