AC0603DRE07182KL
MFR.Part #
AC0603DRE07182KL
JLCPCB Part #
C20141880
Description
-55℃~+155℃ 100mW 182kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS