AC0402JR-7W36KL
MFR.Part #
AC0402JR-7W36KL
JLCPCB Part #
C5575469
Description
-55℃~+155℃ 125mW 36kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS