AC0402FR-0738K3L
MFR.Part #
AC0402FR-0738K3L
JLCPCB Part #
C227025
Description
-55℃~+155℃ 38.3kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS