AC0402FR-07160RL
MFR.Part #
AC0402FR-07160RL
JLCPCB Part #
C226799
Description
-55℃~+155℃ 160Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS