AC0201JR-077R5L
MFR.Part #
AC0201JR-077R5L
JLCPCB Part #
C2096478
Description
-100ppm/℃~+350ppm/℃ -55℃~+155℃ 25V 50mW 7.5Ω Thick Film Resistor ±5% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS