AC0201FR-0727R4L
MFR.Part #
AC0201FR-0727R4L
JLCPCB Part #
C2096516
Description
-55℃~+155℃ 25V 27.4Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS