AA0603FR-0744K2L
MFR.Part #
AA0603FR-0744K2L
JLCPCB Part #
C4244059
Description
-55℃~+155℃ 100mW 44.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS