BZT52C7V5
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52C7V5
JLCPCB Part #
C5805704
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 1uA 500mW 7.5V 7V~7.9V 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS