BZT52B36
Extended
Manufacturer
XZT
MFR.Part #
BZT52B36
JLCPCB Part #
C5805660
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 35.28V~36.72V 36V 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS