XY-FPC-0.3-10-15P
Extended
Manufacturer
XYECONN
MFR.Part #
XY-FPC-0.3-10-15P
JLCPCB Part #
C53244693
Package
SMD,P=0.3mm,Surface Mount,Right Angle(Staggered pins)
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.3mm 15P 1mm 200mA 30V Bottom Contact Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.3mm,卧贴(交错脚) FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS