FPC-1.0AS-12PWCR-H25
Extended
Manufacturer
XUNPU
MFR.Part #
FPC-1.0AS-12PWCR-H25
JLCPCB Part #
C19269304
Package
SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 12P 1mm 2.5mm 500mA 50V Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS