FPC-0.3FX-45PWBH10
Extended
Manufacturer
XUNPU
MFR.Part #
FPC-0.3FX-45PWBH10
JLCPCB Part #
C5343233
Package
SMD,P=0.3mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.3mm 1mm 200mA 30V 45P Bottom Contact Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.3mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS