FPC-05F-20PH15
Extended
Manufacturer
XUNPU
MFR.Part #
FPC-05F-20PH15
JLCPCB Part #
C2856820
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1.5mm 20P 500mA 50V Bottom Contact Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS