JWL4048S24
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JWL4048S24
JLCPCB Part #
C6578931
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 105°C 1 1.5 kV 1.67A 18V 2.00" Length x 1.00" Width x 0.43" Height (50.8mm x 25.4mm x 11.0mm) 24V 40 W 6-DIP Module 62368-1 75V 91% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, SCP Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS