BZT52C16
Extended
Manufacturer
XCH
MFR.Part #
BZT52C16
JLCPCB Part #
C5342859
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA 15.3V~17.1V 16V 200Ω 40Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS