BTA08-800CW
Extended
Manufacturer
XCH
MFR.Part #
BTA08-800CW
JLCPCB Part #
C5124085
Package
TO-220A
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 1.5V 1W 35mA 40mA 800V 80A 8A TO-220A Thyristors (SCR)/Modules ROHS