WSF40N15
MFR.Part #
WSF40N15
JLCPCB Part #
C5185330
Package
TO-252-2L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 113W 150V 2.61nF 32mΩ@10V 3V 40A 42nC@10V 70pF TO-252-2L MOSFETs ROHS