WSR170N04G
Extended
Manufacturer
Winsok Semicon
MFR.Part #
WSR170N04G
JLCPCB Part #
C5185338
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.12nF 170A 185W 2.5V 3.95nF 3mΩ@10V 40V 45nC@4.5V 98pF TO-220AB MOSFETs ROHS