WGD20N06S
MFR.Part #
WGD20N06S
JLCPCB Part #
C7541424
Description
1 N-channel 1.6V 20A 24mΩ@10V 25.3nC@10V 45W 590pF 60V 64pF 70pF N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS