TYN16Y-600CTQ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
TYN16Y-600CTQ
JLCPCB Part #
C17327587
Package
TO-220AB
Description
1 SCR 1.6V 16A 1V 40mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS