SMCJ60CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMCJ60CAJ
JLCPCB Part #
C20140629
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15.5A 1uA 60V 73V 96.8V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS