SMCJ36CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMCJ36CAJ
JLCPCB Part #
C20140608
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 25.9A 36V 43.9V 58.1V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS