SMBJ6.5CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMBJ6.5CAJ
JLCPCB Part #
C7464039
Package
SMB
Description
11.2V 250uA 53.6A 6.5V 600W@10/1000us 7.92V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS