SMAJ60CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMAJ60CAJ
JLCPCB Part #
C20140243
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 4.1A 400W@10/1000us 60V 73.2V 96.8V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS