SMAJ16CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMAJ16CAJ
JLCPCB Part #
C20140208
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 15.4A@10/1000us 16V 19.52V 1uA 26V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS