BYC40W-1200PQ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BYC40W-1200PQ
JLCPCB Part #
C602682
Package
TO-247-2L
Description
1 Independent 1.2kV 2.8V@40A 250uA@1.2kV 40A 52ns TO-247-2L Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS