WR18X40R2FTL
Extended
Manufacturer
Walsin Tech Corp
MFR.Part #
WR18X40R2FTL
JLCPCB Part #
C383929
Package
1218
Description
-55℃~+155℃ 1W 200V 40.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS