MR08X36R0FTL
MFR.Part #
MR08X36R0FTL
JLCPCB Part #
C431847
Description
-55℃~+155℃ 150V 250mW 36Ω ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS