TPG65R360M
Extended
Manufacturer
WUXI UNIGROUP MICRO
MFR.Part #
TPG65R360M
JLCPCB Part #
C596294
Package
DFN-8-EP(6.1x5.2)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.9pF 11A 2.5V 22nC@10V 360mΩ@10V 650V 83W DFN-8-EP(6.1x5.2) MOSFETs ROHS