BTB08-600BW
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BTB08-600BW
JLCPCB Part #
C2901062
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 1.5V 1W 50mA 600V 60mA 80A 8A TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS