BT138-800E
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BT138-800E
JLCPCB Part #
C2901181
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.6V 120A 12A 500mW 60mA 800V TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS