BTA10-800BW
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BTA10-800BW
JLCPCB Part #
C2900914
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5V 100A 10A 1W 50mA 60mA 800V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS