Y116940R2000Q0R
MFR.Part #
Y116940R2000Q0R
JLCPCB Part #
C4112112
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+175℃ 40.2Ω 600mW Metal Foil Resistor ±0.02% ±2ppm/℃ SMD,7.3x4.3mm Chip Resistor - Surface Mount